Prevence

Daruj krev s dobrovolnými hasiči - 17.05.2019

V pátek 17. května 2019 jsme se znovu sešli v Oblastní nemocnici Kolín na základě výzvy Daruj krev s dobrovolnými hasiči. Naše řady se opět rozrostly, i tentokrát mezi námi byli prvodárci. Děkujeme za účast!

Příklady forem preventivně výchovné činnosti

Ústřední odborná rada prevence SH ČMS vydala příklady forem preventivně výchovné činnosti, viz příloha.

Výzva OSH Kolín - Daruj krev s dobrovolnými hasiči

Výzva OSH Kolín - Daruj krev s dobrovolnými hasiči - byla v termínu 12. dubna 2019 zrušena.

Na Transfúzním oddělení Oblastní nemocnice Kolín jsou ohlášeny stavební úpravy, informujeme dárce že poslední odběry budou v pátek 5. dubna 2019. O náhradním termínu Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Seminář preventistů III. a II. stupně

Rada prevence OSH Kolín uspořádala Seminář preventistů III. a II. stupně, které vedl Bc. Jakub Jašek, vedoucí Rady prevence MSH Praha. Konalo se v úterý 11. prosince 2018 v Interaktivním vzdělávacím centru HZS Středočeského kraje, Územním odboru Kolín.

Daruj krev s dobrovolnými hasiči - r. 2019

Seznam dárců krve tak, jak bylo doloženo na OSH Kolín. Do evidence r. 2019 budou zahrnuty odběry v termínu 01.11.2018 - 31.12.2019.

Darování složek krve (plazma, destičky) je evidováno pouze pokud jde o bezpříspěvkový odběr.

Požární ochrana očima dětí a mládeže 2019

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo 45. ročník literárně - výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí. Soutěže se můžou zúčastnit děti, žáci a mládež ve věku do 18-ti let v rámci činnosti školní i mimoškolní (Domy dětí a mládeže, družstva mladých hasičů, skautské organizace apod.).

Seminář Preventista III. a II. stupně

Rada prevence OSH Kolín zve členy SDH na školení k získání odznaků odbornosti SH ČMS referentů prevence a výchovné činnosti sborů dobrovolných hasičů. Seminář se uskuteční v úterý 11. prosince 2018  v zasedací místnosti HZS Kolín. Bližší informace v příloze.

Daruj krev s dobrovolnými hasiči - 05.10.2018

V pátek 5. října 2018 jsme se opět sešli v Oblastní nemocnici Kolín, abychom společně darovali krev. Tentokrát nás bylo opravdu hodně, přišli nejen dárci z SDH jiného okresu, ale i kamarádi členů našich SDH. Děkujeme za účast!

Celkem nás bylo 34 členů SDH - 33 členů ze 14 našich SDH, k akci přihlásili i jeden člen SDH mimo naše okresní sdružení.

Daruj krev s dobrovolnými hasiči - r. 2018

Seznam dárců krve tak, jak bylo doloženo na OSH Kolín. Do evidence r. 2018 budou zahrnuty odběry v termínu 21.11.2017 - 31.10.2018.

Daruj krev s dobrovolnými hasiči - 13.04.2018

V pátek třináctého, 13. dubna 2018 jsme se opět sešli v Oblastní nemocnici Kolín, abychom společně darovali krev. Mnoho z nás překvapila dlouhá fronta, která byla opravdu po celou dobu konání akce. Děkujeme všem za účast!

Školení první pomoci

Rada prevence OSH Kolín uspořádala ve středu 11. dubna 2018 Kurz první pomoci, zaměřený na možné úrazy při soutěžích v požárním sportu. Zájemci o proškolení z SDH Český Brod, SDH Drahobudice, SDH Mančice, SDH Nučice, SDH Lžovice, SDH Plaňany, SDH Sendražice a SDH Vítězov se od Bc. Jana Veselého, zdravotnického záchranáře Zdravotní záchranné služby Středočeského kraje dozvěděli, jak poskytnout pomoc zraněné osobě.

Děkujeme za zájem a věříme, že školení bylo pro všechny zúčastněné přínosem.

Vypalování trávy versus pálení zahradního odpadu

Zdroj: HZS ČR

Vypalování trávy je v České republice zakázáno hned třemi zákony: zákonem o požární ochraně, zákonem o ochraně přírody a krajiny a zákonem o myslivosti ve znění pozdějších předpisů.

Výzva OSH Kolín - Registr dárců kostní dřeně VI. - Nová Ves I.

Na základě žádosti ze strany SDH Nová Ves I domluvila Rada prevence na úterý 20. března 2018 schůzku se zástupci Českého registru dárců krvetvorných buněk. Na místě se sešli zájemci o vstup do registru nejen z řad veřejnosti, ale i hasičů - byli zde členi SDH Klipec, SDH Krakovany, SDH Lžovice, SDH Nová Ves I, SDH Pňov a SDH Poříčany - fotografie zde.

Kurz první pomoci

SH ČMS, Okresní sdružení hasičů Kolín pořádá pro členy Sborů dobrovolných hasičů KURZ PRVNÍ POMOCI zaměřený na možné úrazy při soutěžích v požárním sportu. Kurz se konná ve středu 11. dubna 2018 v Kolíně, v zasedací místnosti na adrese Plynárenská 671, Kolín IV pod vedení Bc. Jana Veselého, zdravotnického záchranáře Zdravotní záchranné služby Středočeského kraje.

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Prevence