Prevence

KURZ ZDRAVOTNÍKA ZOTAVOVACÍCH AKCÍ 2024

OSH Kolín, OORP ve spolupráci s Oblastním spolkem Českého červeného kříže Kolín pořádá

KURZ ZDRAVOTNÍKA ZOTAVOVACÍCH AKCÍTermín: ZZA 16. - 17. března

Školení preventistů

OSH Kolín – odborná rada prevence pořádá školení preventistů odbornosti III. a obnovy III. a II. Školení je určené pro členy SH ČMS spadající pod OSH Kolín.

Kurz zdravotníka zotavovacích akcí.

OSH Kolín – odborná rada prevence ve spolupráci s Oblastním spolkem ČČK Kolín pořádá kurz zdravotníka zotavovacích akcí. Kurz je určený pro členy SH ČMS spadající pod OSH Kolín, převážně pracují s mládeží.

Více informaci na tel. 731 549 952 - Milan BugPřihlášky posílejte do 30.1. 2023 na tomto na tomto odkazu: https://forms.gle/QexsztWCiw4LLFSs5

Pálení čarodějnic

Každým rokem je zvykem 30. 4. pálení čarodějnic, u kterých se mnozí těší na opékání špekáčků, podpalování velkého množství přírodních materiálů, a především si užít příchod jarního počasí ale i u této činnosti nesmíme zapomínat na různá nebezpečí, které by mohlo ohrozit naše životy a zdraví osob, zvířat a majetku.

Spalování přírodních materiálů

Spalování přírodních materiálůJarní sezóna obvykle začíná úklidem zahrad, při kterém se začíná objevovat velké množství požárů vzniklých spalováním biologického odpadu (např. suché listí, větve, trávy). Kontrolované pálení přírodních materiálů je možné, pokud přítomná osoba dovršila věku 18 let, řídí se podmínkami stanovených zákonem o požární ochraně, spaluje suchý přírodní materiál v malém množství a s připravenými hasícími prostředky v případě možného šíření ohně. Je zakázáno pálit obaly od plastů, barevné noviny, chemicky ošetřené dřevo, vlhké zahradní odpady, plasty, gumu, chemické přípravky, pneumatiky apod.

Ukliďme své okolí

SH ČMS – Okresní sdružení hasičů Kolín a Okresní odborná rada prevence vás vyzývá k akciUkliďme své okolí - akce proběhne od 18.3. do 24.4. 2022

Školení preventistů

OSH Kolín – odborná rada prevence pořádá školení preventistů odbornosti III. a obnovy III. a II. Školení je určené pro členy SH ČMS spadající pod OSH Kolín. Propozice a testové otázky naleznete v příloze.

Kurz zotavovacích akcí

OSH Kolín – odborná rada prevence ve spolupráci s Oblastním spolkem ČČK Kolín pořádá kurz zdravotníka zotavovacích akcí. Kurz je určený pro členy SH ČMS spadající pod OSH Kolín, převážně pracují s mládeží.

Bezpečné oslavy nového roku

Blíží se oslavy nového roku, které jsou tradičně oslavovány odstřelováním zábavné pyrotechniky, to nepochybně přináší různá nebezpečí, proto musíme k pyrotechnice přistupovat s opatrností a zodpovědností.

Informace pro dárce krve

Vážení dárci krve,

dovolte mi vás informovat o změně termínu pro zaslání vašich průkazů dárců krve s potvrzeným odběrem. Registr uzavíráme 30.11.2021 a nově budeme přijímat dárce do registru od 1. prosince do 30. listopadu nadcházejícího roku.

Důvodem této změny je předávání dárků na Shromáždění starostů, které se koná v březnu. Většina sborů oceňuje dárce již na Výročních valných hromadách, proto jsme se pro zabezpečení dárků pro dárce a lehký průběh předání na Výročních valných hromadách SDH rozhodli takto.

Prosíme tedy dárce, aby své legitimace poslali nejdéle do 30. 11. 2021.

Své průkazy dárců zasílejte oskenované na e-mailovou adresu rada.prevence@oshkolin.cz.

Děkuji všem dárcům, kteří darují krev a těšíme se na ještě větší účast.                                                                                           Milan Bug

                                                                                           vedoucí OORP

Akce daruj krev s hasiči - ZRUŠENA

Akce daruj krev je na základě nouzového stavu ZRUŠENA. O náhradním termínu Vás budeme informovat.

Informace k vyhodnocení akce DARUJ KREV S HASIČI 2019

Tak jako v předchozích letech, i v roce 2019 bude na OSH Kolín vyhodnocena výzva DARUJ KREV S DOBROVOLNÝMI HASIČI.

Daruj krev s dobrovolnými hasiči - 27.09.2019

V rámci naší tradiční akce Daruj krev s dobrovolnými hasiči jsme se i tentokrát v podzimním termínu sešli v Oblastní nemocnici Kolín,  abychom darovali krev.

Čtrnáct zástupců ze sedmi SDH tak navýšilo prozatimní letošní celkovou účast na 58 dárců z 29 našich Sborů dobrovolných hasičů. Děkujeme!

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Prevence